Strona główna ˇ Deklaracja dostępności ˇ Kontakt
 

 
Nawigacja
Strona główna
Aktualnosci
Historia
Mieszkańcy
Jak zamieszkać
Dostępność
Galeria
Szukaj
Linki
Zamówienia publiczne
Kontakt
 

 
Odwiedź także

Strona podmiotowa BIP Domu Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej

 

 
Powiadomienie o plikach cookie

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.
W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.

 

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 

 
Na niebiesko dla autyzmu

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - na znak solidarności z osobami ze spectrum autyzmu wiele budowli jest podświetlanych na niebiesko; odbywają się także spotkania ze specjalistami i kampanie edukacyjne, gdyż świadomość społeczna w kwestii autyzmu zarówno w Polsce jak i na świcie jest bardzo niska. Reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to dziwak, dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować w naszym społeczeństwie wiedzę o autyzmie. W dniu 9 kwietnia, podobnie jak w latach ubiegłych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 zorganizował Niebieski Marsz, w którym udział wzięło wielu mieszkańców miasta, którym nie jest obojętny los osób zmagających się z takimi chorobami, jak: autyzm dziecięcy, atypowy, zespół Aspergera, upośledzenie zdolności niewerbalnego uczenia się, czy całościowe zaburzenie rozwoju. My również przyłączyliśmy się do tego Marszu...


Foto: http://www.tsk24.pl/index.php/wydarzenia-w-powiecie-2/12488-niebieski-marsz-dla-autyzmu

 

 

Dziś jest 14-07-2024

Jesteś 1836911 gościem na naszej stronie


 

 
Fundusze Europejskie

Dom Pomocy Społecznej z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spornej 6 współrealizuje następujące projekty ze wsparciem Unii Europejskiej, w tym Europejskiego Funduszu Społecznego:

1. „Bezpieczna Przyszłość” nr: WND-POWR.02.08.00-00-0099/20, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

2. „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19„.

Znak Funduszy Europejskich z nazwą programu, barwy Rzeczpospolitej Polskiej, znak Unii Europejskiej z nazwą Europejski Fundusz Społeczny
 


Copyright © 2005